Cestovní kanceláře poskytují řadu výhod pro cestování, jako jsou:

Kompletní organizace: CK se starají o kompletní organizaci Vaší dovolené nebo cesty. To zahrnuje vše od rezervace letenek a ubytování, po zajištění transferu z letiště a dalších aktivit a zážitků na místě.

Profesionální poradenství: Cestovní kanceláře mají často velké množství informací o cestování a destinacích, a mohou Vám poskytnout užitečné poradenství a doporučení pro Vaši cestu.

Ušetření času: Cestování může být časově náročné a stresující, zejména pokud si musíte rezervovat všechny součásti cesty sami. CK Vám mohou ušetřit čas a usnadnit cestování, tím, že se postarají o vše za Vás.

Bezpečnost a zabezpečení: Mohou Vám poskytnout určitou úroveň bezpečnosti a zabezpečení pro cestující, zejména v oblastech s vysokým rizikem. Například, cestovní kanceláře mohou nabízet pojistné balíčky a zabezpečení pro případ ztráty zavazadel, nebo zdravotních potíží.

Snižuje riziko chyb: S organizací cesty sami můžete udělat chyby, jako například ztratit letenku nebo rezervovat špatné ubytování. CK mají zkušenosti a know-how k minimalizaci těchto chyb.

Možnosti zájezdů: Nabízejí různé zájezdy a balíčky, které mohou odpovídat Vašim potřebám a preferencím. Můžete si vybrat zájezd s různými aktivitami a zážitky, které byste si sami nevymysleli.

Slevy a nabídky: Často nabízejí slevy a speciální nabídky pro cestující. To může být výhodné pro ty, kteří hledají cenově dostupné cestování nebo chtějí využít speciální nabídky na oblíbené destinace.


Cestovní kanceláře a agentůry v ČR

Invia - jedna z největších cestovních agentur v ČR, nabízející široký výběr zájezdů a letenek, stejně jako last minute nabídky.

Fischer - specializuje se na zájezdy do celého světa, zejména na dovolenou u moře a lyžařské zájezdy.

Čedok - jeden z nejstarších a nejznámějších cestovních kanceláří v ČR, nabízející široký výběr zájezdů a letenek po celém světě.

Exim Tours - specializuje se na dovolenou u moře a výlety do Egypta a Turecka.

Alexandria - nabízí široký výběr zájezdů a letenek po celém světě, stejně jako last minute nabídky.

Satur - zaměřuje se na dovolenou u moře, zájezdy do Egypta a Turecka, stejně jako last minute nabídky.

Blue Style - specializuje se na dovolenou u moře a lyžařské zájezdy.